Dankzij de steun van CERA konden we reaction lights aankopen. Ondertussen maken we met heel veel plezier gebruik van deze toestellen in onze lessen en therapieën! Ze zorgen ervoor dat de leerlingen meteen gemotiveerd aan de slag gaan en precies weten wat er van hen verwacht wordt. De directe, non‑verbale feedback van de toestellen motiveren de leerlingen en helpen om motorische doelstellingen makkelijker te bereiken.
De reaction lights zijn bovendien ongelooflijk veelzijdig. We zetten ze in bij tal van activiteiten rond grove motoriek: klimmen en klauteren, parcours, evenwichtsoefeningen, actie-reactie en zelfs oog‑handcoördinatie komen prachtig aan bod. De brede waaier aan mogelijke instellingen zorgt er telkens opnieuw voor dat de motivatie van de kinderen hoog blijft. Wij zijn alvast superenthousiast!
Tijdens de bewegingslessen zijn ze zeker een grote meerwaarde, maar ook tijdens andere lessen kunnen ze ingezet worden. We gebruiken ze in meerdere klassen en op allerlei manieren — en telkens met succes. Ze zijn ideaal voor binnen én buiten, voor snelle actie‑reactie-oefeningen, geheugentraining, kleurherkenning en bewegen in een kleine ruimte (superhandig bij slecht weer ).
Het allermooiste voordeel is misschien wel dat ze heel inclusief gebruikt kunnen worden. Onze rolstoelgebonden leerlingen genieten er net zo hard van. Dankzij korte herhalingen, lichte prikkels en snelle reacties krijgen ook zij alle kansen om mee te doen, te groeien en vooral plezier te beleven.
En wij? Wij zijn alleen maar trots op wat onze leerlingen keer op keer laten zien!
Dankuwel!
De leerkrachten en leerlingen van Heuvelzicht

